Güzel Şeyler de Oluyor Ankara’da... (Yasemin Mori, Cem AdrGünler olmuş bloguma dokunmayalı... Bazen yaşamaktan, yazmaya vakit bulamıyorum; bazen de yaşadıklarımı ve ileride yaşamak istediklerimi düşünmekten. Gün boyu “yazarak” çalıştığım için, akşamlarımı daha “sosyal” zevklerime ya da sadece kendime ayırmayı tercih ediyorum aslında. Biliyorum, bu geçerli bir mazeret değil; madem açtık bu blogu, yazacağız öyleyse...

 


 

 

Yasemin Mori Kendi Şehrinde Sahnede!

 

Yasemin Mori ile bizi Selma’nın tanıştırdığını, sonrasında MAG dergisi için yaptığımız röportaj sayesinde kaynaştığımızı söylemiştim. (Röportajı okumak için lütfen tıklayın.) Ancak daha önce sahnede hiç izlememiştim Yasemin’i. 

 


 

8 Ocak Perşembe gecesi, Yasemin Mori’nin hisli şarkılarını kanlı canlı dinlemek için IF Performance Hall’de yerimi aldım ben de. Doğrusunu söylemek gerekirse; bu kadar iyi bir performans beklemiyordum ondan. Sahnede bir sertleşip bir yumuşayan (aklınıza başka birşey gelmesin!), “nasıl görünüyorum” kaygısından çok uzak ve doğallığı ile herkesi büyüleyen bir solist izledim ben o gece.

 

Seyirci ile kurduğu ilişki, ansızın değişen mimikleri, heyecanı, içinden taşarcasına fışkıran coşkusu, orkestra ile şahane uyumu, şarkılarını hissederek ve hissettirerek yorumlayışı ve belki de en önemlisi, bütün bir konseri sadece kendi şarkılarından oluşan bir repertuar eşliğinde götürebilmesi... Bütün bunlar Yasemin’e olan inancımı sağlamlaştırdı.

 

Yasemin Mori, müzik dünyasında fark yaratacak ve belki de ileride birçok müzisyene ilham olacak bir isim. Röportajda kendisine yönelttiğim sorunun cevabını ben verebilirim şimdi: O, şüphesiz geleceğin yıldızı!

 

* Yasemin Mori ile yaptığım röportajı okumak için tıklayın.

 

 

Cem Adrian Yeni Albümünü Ankara’da Tanıtıyor

 Şarkıcı kimliği bir yana, Cem Adrian; sevdiğim, keyif alarak sohbet ettiğim bir insan. Hatta sanılanın aksine, sıcak ve esprili biri. Konuk olarak katıldığı radyo programımda yaptığı “ince esprileri” dinlemek isterseniz tıklayın.

 

Sporun birebir işe yaradığını kanıtlayan “yeni vücudu” ve önceki çalışmalarının önüne geçmeyi başaran yepyeni albümü “Emir” ile Cem Adrian tekrar gündemde...

 

Bana göre en az dört sağlam hit çıkar bu albümden. Yıllarca radyo programcılığı yapmış biri olarak; bu albümün sadece alternatif bir dinleyici kitlesine ulaşmayacağını, “Nereye Gidiyorsun” ve “Anladım(Pamela ile düet) adlı şarkıların radyolarda sıkça rotasyona gireceğini söyleyebilirim.

 

Albümde benim favorilerim ise “Emir” ve “Aşk Hep Sende”. Bu şarkılarda Cem, tam istediğim gibi, insanın canını acıtan şarkı sözlerinin altına yer yer elektronik ritimler yerleştirerek, tempoyu yükseltiyor ve dinleyeni esir alan o ağır havayı dağıtıyor gibi görünse de; aslında bu düzenleme ile dinleyicinin hassasiyetini arttırarak, müziğin büyüsüne kapılmasını sağlamış oluyor.     

 

Bu duyarlılığı Cem’in kendisi de yaşıyor. Şarkı söylerken gözlerinin sürekli kapalı olmasının nedeni budur belki de...

 

22 Ocak Perşembe gecesi yine kapatacak gözlerini ve söyleyecek şarkılarını. Repertuar yeni, imaj taze; daha ne olsun! Cem Adrian’ın Ankara IF Performance Hall’de vereceği konser güzel olacak  güzel...

 

* Cem Adrian ile yaptığım röportajı dinlemek için tıklayın.

 


Hande Yener Yeniden Ankara’da

 


 

Sanırım bu blogda en çok adı geçen sanatçıların başında geliyor Hande Yener. Yaptığımız röportajdan beri, düzenli olarak konuk ediyorum bu sayfalara kendisini. (Ne röportajdı ama! Hatırlamak isterseniz tıklayın.)

 

Menajeri (ve tabii sevgilisi) Kadir Doğulu ile konserden konsere koşturuyor bugünlerde Hande Yener. Son albümün üzerinden çok zaman geçtiği için, promosyonu ile de ilgilenmiyor artık. Sırada yeni albüm ve yepyeni şarkılar var. Haberler için takipte kalın.

 


 

Hande Yener’i sevseniz de sevmeseniz de; onu mutlaka canlı dinlemelisiniz. Elektronik müziğin sunduğu tüm imkanları kullanarak, adeta bir albüm kaydı yapıyor sahnede Hande Yener. Ses kalitesi öylesine yüksek, altyapılar öylesine iyi ve Hande Yener’in yorumu o kadar kusursuz ki, albümden farkı kalmıyor kulağınıza ulaşan müziğin. Bir de buna dansçılar, ışık gösterileri ve Hande’nin göz alıcı sahne kostümleri eklenince; coşuyor da coşuyor kalabalık.

 

Hande Yener’in sahne performansına tanık olmak isteyenler, 30 Ocak Cuma akşamı Ankara Dip’te vereceği konseri kaçırmasınlar. Altını çizmek gerek sanırım; konser Tunalı Hilmi Caddesi’nde Starbucks’ın karşısındaki Dip’te gerçekleşecek. Esat Dörtyol’daki Dib Sahne ile karıştırmayın lütfen.

 

* Hande Yener ile yaptığım röportajı okumak için tıklayın.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !