Lara’nın Yeni Albümü: Yadigar

Lara’yı tanıyorsunuz… “Adam Gibi Adam” şarkısı ile bir dönem çok popüler olmuştu. Bilumum televizyon programlarında görünmüştü, radyolarda şarkıları çok çalınmıştı, kısaca ismini duyurmayı başarmıştı.

Lara’nın yeni albümü çıkıyormuş, Habil söyledi. Habil, Radyo Tatlıses’in haber spikeri, aynı zamanda Radyo Pink’te pembe pembe programlar yapıyor sanıyorum. Güzel olan şu ki, Lara’nın albümünde yer alan “Yanık İzi” adlı şarkının sözleri Habil’e, yani Habil Ceyhan’a ait. Şarkıyı gönderdi, dinledim. Düzenlemesini son günlerde “Unutamam” şarkısı ile gündemde olan Mustafa Ceceli yapmış. İlk hissiyat oldukça iyi. Ona da söyledim, Lara buna güzel bir klip çekerse tutar bu şarkı. Daha şimdiden gece kulüplerinde çalmaya da başlamış. Bekleyelim görelim…

İşte basın bülteninden bazı alıntılar:

2007 yılının hit parçalarından biri olan Unutamam isimli şarkısıyla son günlerin başarılı ismi  Mustafa Ceceli albüme isim veren Yadigar isimli parçanın aranjesine imza attı. Aynı zamanda Güvenmiyorum ve Yanık İzi adlı parçalarda yine Mustafa Ceceli imzasını taşımaktadır.

Ayhan Sayıner, Kabahat ve Senin Eserin adlı parçaların aranjelerini yaptı. Özellikle Senin Eserin Lara’nın ilk defa kendi tarzının dışında yorumladığı bir parça olarak öne çıkıyor. Tarz olarak arabeske yakın olan bu parçayı Lara’nın yorumuyla dinlemek size ayrı bir heyecan verecek.

Bir Orhan Gencebay klasiği olan Hor Görme Garibi, dünya müzik listelerinde uzun süre hit olmuş ve herkesin beğenisini kazanmış olan Lübnan’lı solist Nancy Ajram’a ait olan Enta eih adlı parça ve Son Durak adlı parçalar, yine Türkiye’nin değerli müzik adamlarından Ümit Kuzer tarafından düzenlenmiştir.

Daha önce Nilüfer ve Ajda Pekkan tarafından yorumlanmış olan, Tahir Dökme’ye ait Mutlu Ol Yeter adlı parça Erhan Bayrak imzası ve Lara’nın muhteşem yorumuyla yeniden hayat buluyor.

Sözleri Habil Ceyhan tarafından yazılan Yanık İzi adlı parça da yine albümde öne çıkan parçalardan bir tanesi.

Aykut Gürel imzası taşıyan Güvenmiyorum, Aliço tarafından düzenlenen Kabahat ve Senin Eserin albümün öne çıkan diğer şarkıları.

Bu albümde Türkiye’nin değerli müzik adamlarından olan Murat Güneş bir çok parçaya imza attı.

Lara’nın Yadigar isimli albümü, sanatçının müzikseverlere olan sorumluluk bilinci ve yoğun uğraşının bir ürünüdür.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !